Nabídka vína

Bílá vína – jakostní

Chardonnay suché 0,75 l – 155 Kč

Odrůda pochází z Burgundska. Vzhledově je podobná Rulandskému bílému. Víno z těchto hroznů je však plnější, kořenitější s ovocnými tóny a elegantní kyselinkou. Skvěle chutná k bílým polévkám a omáčkám.

Rulandské bílé polosuché 0,75 l – 155 Kč

Víno, které svým delším zráním nabývá na kvalitě, dostává svou typickou chuť a buket. Vyznačuje se zlatozelenou barvou a neutrální vůní. V chuti jistě oceníte jemnou chlebovinku. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Vyvažuje hutnější úpravy telecího nebo drůbežího masa, měkké sýry s bílou plísní a hustší polévky.

Rulandské šedé suché 0,75 l – 155 Kč
Víno pocházející z Francie je zlatožluté barvy s plnou decentní kořenitou vůní. V chuti je víno kořenité s nižším obsahem kyselin. Doporučujeme jej k hutnějším úpravám drůbeže a k dezertům. 

Tramín červený polosuché 0,75 l – 155 Kč

Velmi stará odrůda, která vyžaduje ve vinici větší péči, za kterou se odvděčí vysoce aromatickými hrozny, ze kterých můžeme vyrábět kvalitní vína. Patří mezi vína s výraznou, plnou, kořeněnou chutí. Jeho barva je zlatožlutá. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Vhodný k pečenému kuřeti, sýrům s modrou plísní, ale i ke sladkým jídlům.

Červená vína – jakostní

Modrý Portugal suché 0,75 l – 155 Kč

Suché červené víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu a proto sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.

Svatovavřinecké polosuché 0,75 l – 155 Kč

Víno zářivé granátové barvy s odstínem do fialova. V chuti je ovocné, plné, výrazné s příjemnou tříslovinkou. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Podáváme k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, rostbífu, kachně, huse, skopovému a zvěřině.

Ročníkové víno růžové

Frankovka rosé polosladké 0,75 l – 180 Kč
Víno světle růžové barvy, příjemně jemné zakulacené, se svěží kyselinkou, v chuti se objevují tóny bobulového ovoce. Hodí se například k těstovinám, zelným salátům, tvarohovým moučníkům.

Přívlastková vína 

Rulandské bílé pozdní sběr 0,75 l – 250 Kč

Víno je světle žluté barvy s neutrální i mandlovou chutí. Svým delším zráním nabývá na kvalitě a dostává svou typickou chuť a buket. Vyznačuje se zlatozelenou barvou. Hodí se k hovězímu masu, divočině, ale i k měkkým sýrům s bílou plísní.

Ryzlink vlašský pozdní sběr 0,75 l – 250 Kč
Vzhlédneme – li k barvě, spatříme paprsky s jemným příjemně zelenkavým nádechem. Výrazné ovocné aroma drobného ovoce je doplněno jemně medovou chutí s příjemnou svěží kyselinkou. Víno je lahodné a odrůdově vyzrálé. Možno kombinovat s řízkem, vepřovou pečení, kuřetem na slanině, kachnou, husou či pečenými játry.


Cabernet Moravia pozdní sběr 0,75 l – 250 Kč

Odrůda vzniklá křížením  odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc a zapsaná do Státní odrůdové knihy v roce 2001. Poskytuje kvalitní plná vína s tmavě granátovou barvou, jemně cabernetové aroma a specifickou chuť. Výborně se hodí jako doprovod tmavého nebo uzeného masa a tvrdých sýrů.

Všechna Naše vína jsou dovážená z jižní Moravy, konkrétně z vinařství LECHOVICE.  Jež spadá pod vinařskou oblast Morava a podoblast znojemskou.